Stavba roku Kraje Vysočina 2017Tři ocenění pro rekonstrukci vily Marie Karas v Jihlavě

Titulem Prestižní stavba Kraje Vysočina 2017, Cenou hejtmana a Cenou ČKAIT byla dekorována rekonstrukce jihlavské secesní vily, kterou realizovala stavební firma Podzimek a synové z Třeště.

Na dnešním galavečeru šestnáctého ročníku Stavby Vysočiny, kterým slovem doprovázel Jakub Kohák a zpěvem Adéla Částková, byla mimořádně oceněna titulem PRESTIŽNÍ STAVBA:

Rekonstrukce secesní vily Marie Karas v Jihlavě
titul PRESTIŽNÍ STAVBA KRAJE VYSOČINA 2017

za mimořádně precizní provedení rekonstrukce ojedinělé secesní budovy s přihlédnutím na respektování historických prvků a detailů.

Odborná komise ještě udělila dva tituly Stavba roku a jedno Čestné uznání:

Rekonstrukce staré radnice v Havlíčkově Brodě
titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2017
za respekt k historickým hodnotám a zvládnutí řemeslného zpracování stavby.

Nemocnice Třebíč - Pavilon chirurgických oborů
titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2017
za dokonalé začlenění do areálu nemocnice a urbanismu města. Komplexní péče o pacienta se odráží v kvalitním dispozičním uspořádání a vybavení.

Výrobní hala společnosti Cooper-Standard Automotive Česká republika s.r.o., Bystřice nad Pernštejnem
Čestné uznání
za realizaci průmyslového objektu s výrazně přehlednou dispozicí.


Nejvíce sympatií u laické veřejnosti, která hlasovala pomocí sms zpráv, získala v podobě titulu Cena veřejnosti - Stavba roku Kraje Vysočina 2017 Rekonstrukce staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Cenu hejtmana Jiřího Běhounka, který měl nad soutěží hlavní záštitu, obdržela Rekonstrukce secesní vily Marie Karas v Jihlavě. Stejné realizaci náleží i Cena České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.


Přehlídku stavebních realizací už po šestnácté pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina. Soutěž podpořila z pozice generálního partnera společnost Rieder beton. Hlavním partnerem byly firmy PKS okna a Českomoravský štěrk.

Součástí galavečera v Kině Vysočina ve Žďáře nad Sázavou bylo ocenění studentů a žáků z učebních oborů.

Stavba Vysočiny - Studentský projekt 2017

Od června loňského roku pracovali studenti na řešení Multifunkčního sportovního areálu letiště Náměšť, který by zahrnoval lehkoatletický stadion a víceúčelovou sportovní halu s tréninkovým hřištěm, gymnastickým cvičištěm, úpolovou tělocvičnou, fitnessem, squashem, saunou a obslužným zázemím pro halu i stadion včetně parkoviště. Odbornou porotu nejvíce zaujala práce Martina Anny ze Střední školy stavební v Třebíči. Jako druhý skončil Josef Štěpánek a bronzová příčka náleží Kristýně Peřinové, oba ze Střední průmyslové školy stavební v Havlíčkově Brodě. Na odměně pro soutěžící se podílel Kraj Vysočina, akciová společnost Pragoprojekt a 22. základna vrtulníkového letectva Vzdušných sil Armády ČR.

Stavba Vysočiny - Učeň roku 2017

Vysočinské školy nominují žáky, kteří významně uspěli na dovedností soutěži v rámci oborů, které jsou součástí stavební výstavby/rekonstrukce nebo úpravy interiéru/exteriéru. Následně odborná komise z nominovaných vybere k ocenění titulem Učeň roku a věcnými dary od Kraje Vysočina a značky Knipex dva žáky. Letos byli slavnostně oceněni: Jan Smejkal, obor instalatér, Střední škola stavební Jihlava, který obsadil 2. místo na národní soutěži Učeň instalatér 2018 Jan Mimra, obor truhlář, Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov, který se umístil na 3. místě na Mistrovství republiky v oboru truhlář.

Martin Pertl
předseda
SPOLEK STAVBA VYSOČINY
www.stavbavysociny.cz Partnerské weby

Institut vzdělávání SPS | Národní soustava povolání | Národní soustava kvalifikací | Národní stavební centrum | Brněnské veletrhy a výstavy | Stavba roku | Časopis Stavebnictví | ÚRS | ČKAIT | SIA ČR - Rada výstavby | Sdružení pro výstavbu silnic | Portál českého stavebnictví | RTS,a.s.


Copyright ©  2019  Svaz podnikatelů ve stavebnictví - Všechna práva vyhrazena