10. ročník soutěže Řemeslo/Skill 2020 představí nové oboryVe dnech 15. – 17. září 2020 se podesáté sejdou na náměstí ve Vysokém Mýtě učni stavebních oborů, aby si vyzkoušeli, co se již naučili ve svých domovských školách. V nezvyklé době, kdy byla zrušena spousta tradičních přehlídek a soutěží, se budoucí mistři zedníci, obkladači, montéři suchých staveb, instalatéři a truhláři budou snažit co nejlépe vypořádat se svými soutěžními úkoly. Nejprve zedníci postaví soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a v nich budou postupně realizovat svá soutěžní zadání instalatéři, montéři suchých staveb a obkladači. Samostatně budou svůj úkol – výrobu židličky - řešit truhláři.

Jubilejní 10. ročník soutěže si zaslouží představit nějakou novinku. 15. a 16. září proběhne na náměstí  workshop připravený společností Velux a SPŠ stavební Pardubice, v rámci něhož se představí nesoutěžní obory tesař, pokrývač a klempíř.  První den sestaví žáci dopředu vyrobený skelet střechy (dřevo darovala společnost Antonín Novotný z Vysokého Mýta), vyhotoví pojistnou hydroizolaci střechy a provedou klempířské práce a laťování, včetně pokládky střešní krytiny. Druhý den žáci z Rybitví provedou montáž střešního okna VELUX s důrazem na kvalitní systémové osazení do připravené konstrukce. Na závěr bude okno opatřeno ovládacím motorem, případně motorickým stínícím doplňkem. V průběhu workshopu mohou návštěvníci konzultovat předváděné práce s oborovými odborníky nebo se mohou informovat o výrobkovém portfoliu Velux.

Letošní doprovodný program bude opět výrazně zaměřený na předškolní děti a žáky základních škol. Jde o reakci na loňský velký zájem dětí o manuální úkoly, který potěšil všechny, kteří je pro ně připravovali. Děti se svými rodiči nebo učiteli se mohou přijít nejen podívat na soutěž, ale zároveň si mohou znovu vyzkoušet různé řemeslné dovednosti a rukodělné tvořivé činnosti. Odměnami jim budou různé dárky a drobné pozornosti od sponzorů a partnerů soutěže. Na programu se bude opět podílet MIKÁDO – středisko volného času, Vysoké Mýto a nadšenci z projektu Kutil junior Šikovné děti.
Starší děti, které se brzo budou rozhodovat co dál po základní škole, zde získají lepší představu o studijních a učebních oborech, protože se na náměstí bude rozmanitými aktivitami prezentovat VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto jako spoluorganizátor soutěže Řemeslo/Skill 2020 a další školy z Pardubického kraje.

Veřejnost bude mít tradičně možnost poradit se zde s profesními odborníky ohledně rekonstrukcí bytů, při výběru stavebních materiálů, izolací, stavebních úprav v koupelně, včetně zařizovací sanitární keramiky, vodovodních baterií, apod.

Spolupořadatelé soutěže
Erudio CZ, z.s., Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto

Partneři soutěže
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby v ČR, Cech obkladačů ČR

Za organizátory soutěže
PhDr. Lenka Ulrychová, Ing. Hynek Míka
Erudio CZ, z.s.
www.erudiocz.cz

 Partnerské weby

Institut vzdělávání SPS | Národní soustava povolání | Národní soustava kvalifikací | Národní stavební centrum | Brněnské veletrhy a výstavy | Stavba roku | Časopis Stavebnictví | ÚRS | ČKAIT | SIA ČR - Rada výstavby | Sdružení pro výstavbu silnic | Portál českého stavebnictví | RTS,a.s.


Copyright ©  2020  Svaz podnikatelů ve stavebnictví - Všechna práva vyhrazena