Rezidence_2.jpg

Zlato v BEST OF REALTY pro Rezidenci Park Masarykova

Liberecký
1. 3. 2021

Jde o soutěž, kterou již 22 let připravuje společnost BEST OF REALTY, s.r.o.. Porota je desetičlenná a je sestavena ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, bankéřů, realitních makléřů, reprezentantů poradenských společností a také České rady pro šetrné budovy. Přihlášené projekty jsou hodnoceny ve 4 kategoriích  - rezidenční projekty, administrativní centra, hotely a průmyslové a skladové areály.

V konkurenci téměř 50 přihlášených projektů v soutěži za rok 2020 první místo získala bytová Rezidence Park Masarykova, kterou v loňském roce v Liberci dokončila společnosti SYNER. 

Galavečer spojený s vyhlášením výsledků byl kvůli vývoji pandemie posunut  na letošní únor a proběhl v  online prostoru. „Největší počet uchazečů o titul je již tradičně mezi rezidenčními projekty. A také letos je tato kategorie rozdělena na dvě, a to podle jejich rozsahu: do 50 bytových jednotek a od 51 jednotek. Naopak kategorie obchodní centra vůbec naplněna nebyla. V tom všem se odráží současná dynamika tuzemského realitního trhu, na kterou má přirozeně pandemie koronaviru svůj nepopiratelný vliv,“ komentovala 22. ročník soutěže její ředitelka Jana Hrabětová. Rezidence Park Masarykova v kategorii větších rezidenčních projektů titul obdržela za vybudování kvalitního moderního bydlení v kombinaci s efektivním zapojením do původního terénu. „Ocenění realitním Oskarem ukazuje na jedinečnost projektu, jeho kvalitní zpracování a vyzdvihuje význam zástavby v lokalitě, která je urbanisticky koncipována jako zahradní město. Jsme rádi, že po titulu Stavba roku náš projekt obdržel také první místo v Best of Realty,“ uvedl jednatel SYNER Robert Špott.

O nominaci na respektovaný titul se do 4. září 2020 mohly ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2019. Desetičlenná odborná porota pracovala pod vedením Dr. Tomáše Drtiny, na svých zasedáních rozhodovala o tom, které projekty v jednotlivých kategoriích budou bojovat o vítězství. Jury se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, bankéřů, realitních makléřů, reprezentantů poradenských společností a také České rady pro šetrné budovy s ohledem na to, že nemovitosti čím dál více směřují k energetické a environmentální šetrnosti.