brownfield.jpg

Pozvánka na konferenci Brownfieldy 17. 9. 2021

Konference
3. 9. 2021
Mohou brownfieldy představovat i něco jiného než zátěž, se kterou si nikdo neví rady? Je v silách menších měst a obcí přivést je k životu a dát jim smysluplnou funkci? Věříme, že ano. Změňme pohled na brownfieldy, jako na překážku v rozvoji území a berme je naopak jako příležitost pro vybudování nových center. Jak na úspěšný restart brownfieldu v českých podmínkách? Jednoduchý návod neexistuje. Zrealizované projekty, ze kterých lze čerpat inspiraci, však ano.

Konference Brownfieldy představí úspěšné realizace a ukáže přístup měst, státu a developerů k řešení zdánlivě neřešitelného problému. Na příkladu konkrétní lokality v Českém Krumlově ukáže, jak může regionální město využít potenciál brownfieldu pro svůj vlastní rozvoj.

V průběhu jednoho dne se tu potkají zástupci samospráv, odborníci na územní plánování, development, architekturu, životní prostředí, průmysl a další. Získáte nejen inspirativní podněty, ale i kontakty ze soukromé a veřejné sféry.  

Celodenní program je věnován rozjezdu městských brownfieldových projektů. Na konkrétním příkladu bývalých kasáren v Českém Krumlově ukážeme, jak může město využít potenciál brownfieldu pro svůj další rozvoj. Představíme přístup měst, obcí a developerů k udržitelnému rozvoji území a ukážeme, jak vytvářet fungující partnerství mezi městy a investory.

Zájemci - členové SPS (vstup zdarma)  si mohou rezervovat vstupenky zde

Další informace o konferenci, programu, vystupujících na www.kfbrownfieldy.cz