karlovy-vary-2797297_1280.jpg

Hlasujte v 21. ročníku přehlídky a soutěže „Stavby Karlovarského kraje“

Karlovarský
2. 6. 2022

Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, Karlovarský kraj a Statutární město Karlovy Vary vyhlásilo 21. ročník přehlídky a soutěže „Stavby Karlovarského kraje“.

V letošním roce 2022 bylo opět možné přihlásit do soutěže nejen realizace staveb, ale i projekty a architektonické studie a předvést vše veřejnosti. Snahou pořadatelů pro letošní ročník bylo podpořit patriotismus a hrdost na krásné stavby v Karlovarském kraji A také vrátit naději na to, že i v současné složité době je možné realizovat stavby, které nás přežijí a budou sloužit lidem.

řehlídka i soutěž byla rozdělena na dvě části: – realizace a projekty. Toto rozdělení na „Co se postavilo… “ a „Co se bude stavět…“ zvyšuje zájem o soutěž. Zároveň v letošním roce představujeme opět zachráněné památky v Karlovarském kraji.

Do letošního 21. ročníku o nejlepší stavby a projekty Karlovarského kraje se přihlásilo celkem 24 staveb a 10 projektů. Zároveň představujeme 6 památek.

O titul Stavba roku budou soutěžit stavby i rekonstrukce z celého Karlovarského kraje. Jsou přihlášeny bytové domy, stavby občanské vybavenosti, průmyslové stavby, stavby dopravní. Soutěží i hrad, kostel, nový obecní úřad, ZUŠ, Městská dvorana, Dolní Lomnice. V přehlídce projektů uvidíme z Karlovarského kraje návrhy bytových domů, reko nádraží v Aši, v Chodově,  reko koupaliště v Ostrově, reko celnice na Božím Daru, studii silnice I/13. z Ostrova,   Materiály do soutěže jsou graficky zpracovány a jsou vystaveny na webových stránkách www.stavbykarlovarska.cz, kde je i návod na hlasování. Přihlášené stavby a projekty bude posuzovat odborná porota i laická veřejnost, přičemž veřejnost může vybírat dle svého uvážení na internetu nejlepší stavbu, projekt a památku podle sebe.

Hlasování veřejnosti je na internetu od 18. května do 16. června do 15:00 hodin, pokyny pro hlasování jsou uvedeny na webových stránkách. Všichni, kteří se zúčastní hlasování ve všech 3 kategoriích, budou zařazeni do slosování o 3 hodnotné ceny – vyhlídkový let, zážitková večeře a tematická zábavná prohlídka Karlových Varů.

Nejlepší stavby a projekty budou vyhlášeny v rámci „Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2022“ na slavnostním večeru v Galerii umění v Karlových Varech dne 16. června 2022.

Internetové hlasování veřejnosti je o nejlepší stavbu, nejlepší projekt a památku.