firma roku živnostník 2021.jpg

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku 2021 Královéhradeckého kraje

Královéhradecký
21. 9. 2021

 V letošním roce proběhl již 16. ročník soutěže živnostník roku a firma roku Královéhradeckého kraje. Soutěž pořádají hospodářské noviny a hlavními sponzory jsou IBM Česká republika a Moneta Money bank. Svého zástupce v hodnotící komisi mělo i SPS. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnil i hejtman Královéhradeckého kraje p. brig.gen. Červíček. Nejlepším živnostníkem se stal cukrář p. Dominik Mervart specializující se především na dorty, ale provozuje i dvě kavárny.  Druhé místo získal Lukáš Stýskal věnující se výrobě domů pro slepice. Třetí příčku obsadil Ladislav Hemrlík, který vyrábí originální návrhy z usní a kůží. 

Nejlepší firmou roku v Královéhradeckém kraji se stala WormUP z Vamberka, zabývající se výrobou a prodejem alternativních potravin, zejména potravin z hmyzu. Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma MATRIX zabývající se především dřevovýrobou. Bronzovou příčku obsadila společnost IDC – FOOD vyrábějící koření a kořenící směsi. 

Bohužel musíme konstatovat, že do finálové účasti deseti nejlepších se nedostali žádný živnostník ani stavební firma. Nám jen nezbývá popřát vítězům pracovní úspěch a vyjádřit přání, abychom již příští rok měli v TOP deset kraje i zastoupení stavebních oborů a řemesel.