TZ_Svaz podnikatelů ve stavebnictví vyhlásil vítěze soutěže Stavební firma roku 2022_foto (002).jpg

SPS vyhlásil vítěze soutěže Stavební firma roku 2022

Top
11. 12. 2023
Na začátku prosince se v prostorách nadace ABF v Praze uskutečnilo vyhlášení 16. ročníku soutěže Stavební firma roku. Oceněny byly čtyři firmy.

„Velmi nás ve Svazu těší, že můžeme takto ocenit stavební firmy, které svojí prací dokazují svou pozici na trhu a inovacemi posouvají dopředu celé odvětví. Věříme, že i v čase, kdy je stavebnictví v nelehké situaci, je nutné firmy motivovat a podporovat,“ uvedl Pavel Ševčík, technický ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Porota se letos rozhodla ocenit čtyři společnosti v kategorii středních firem od 50 do 250 zaměstnanců.

První oceněnou se stala HSF System, a.s., ryze česká firma, která působí na stavebním trhu od roku 2002. Úspěch společnosti je založen na špičkové kvalitě projektů a staveb, již dokáže zajistit díky stabilnímu týmu odborníků s mnohaletou praxí v oboru. Jako generální dodavatel společnost loni dokončila například areál podniku DMHERMES TRADE v Krnově, dům nábytku ASKO v Havířově nebo logistické centrum Gebrüder Weiss v Jenči. Cenu převzali členové jejího představenstva Tomáš Hess a Jan Vitvar.

Ocenění si ze slavnostního odpoledne odnesla i nejstarší česká rodinná stavební firma Podzimek a synové, s.r.o., která staví a rekonstruuje již více než 120 let. V jejím čele aktuálně stojí již pátá generace rodiny Podzimků.  Společnost v uplynulém období realizovala například rekonstrukci historického bytového domu v Havelské ulici v Praze, revitalizaci areálu obchodního centra Kinský ve Žďáru nad Sázavou nebo novostavbu Budovy E Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Cena byla předána řediteli společnosti Martinu Podzimkovi.

Další oceněnou firmu PP 53, a.s., na předávání cen reprezentoval předseda představenstva Ivan Bauer. Založena byla v roce 2010 a jde o moderní stavební firmu, která se specializuje na generální dodávky staveb v oblasti pozemního stavitelství. Nejzajímavějšími stavbami, které společnost minulý rok realizovala, jsou například administrativní objekt FLORENC GATE v Křižíkově ulici v Praze, kaskády Barrandov nebo hala Flexi park na okraji komerční zóny Černý Most.

Stavební skupina PSG Construction, a.s., se stala poslední oceněnou firmou. Její příběh začal v roce 1924, kdy Tomáš Baťa založil ve svém rostoucím impériu stavební oddělení, ze kterého společnost později vznikla. Mezi její oceněné realizace patří například multifunkční sportovní hala KAPKA Resort ve Lhotě u Vsetína nebo dobudování výukových prostor areálu teoretických ústavů 2. LF UK v Praze. Ocenění si převzal obchodní ředitel Tomáš Bína.