9187 (1).jpg

SMO, SPS a SČMBD k doporučení pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích ČR

Tiskové zprávy
26. 5. 2020
Praha 26. května 2020 – V kanceláři Svazu měst a obcí ČR na Vyšehradě došlo ke schůzce předsedy Svazu a starosty Kyjova Františka Lukla s kolegy ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a ze Svazu českých a moravských bytových družstev (SCMBD).Cílem schůzky byl podpis společně vypracovaného doporučení pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích v této těžké a náročné době.
Důvod vypracování tohoto dokumentu je jasný, jde o udržení chodu národní ekonomiky ve všech úrovních a oblastech a restart bytové výstavby.
„My jsme připraveni investovat do obecní bytové výstavby,“ říká František Lukl a pokračuje, „jen potřebujeme jednoznačnou podporu od státu."


„Bytová družstva představují jeden ze základních pilířů dostupného bydlení ve všech vyspělých zemích Evropy“, upozorňuje předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Jan Vysloužil, „pak nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být i u nás.

 Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza dodává: „Role stavebnictví je v současné chvíli nezastupitelná, protože bude klíčové při restartu české ekonomiky. Jsem rád, že jsme naše úsilí zkoordinovali s ostatními subjekty, kterých se situace dotýká.“