Skupina pro iniciativu Building Future

Soutěže

Soutěže

Soutěže v oblasti stavebnictví patří k oblíbeným aktivitám členů Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS). Prezentují v nich svoji činnost, výjimečné projekty, které realizovali, nebo zajímavé technologie, materiály a mnoho dalších parametrů.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví vypisuje dvě soutěže:

  • Stavební firma roku

Soutěž o titul je koncipována tak, aby splněním jejích podmínek byl učiněn vstup do společenství renomovaných a perspektivních firem.

Do soutěže se mohou přihlásit všechny stavební firmy, které jsou českými právními subjekty a řádnými nebo kolektivními členy Svazu podnikatelů ve stavebnictví.

Probíhá ve třech kategoricíh:

  I. kategorie firem do 25 zaměstnanců,
  II. kategorie firem od 26 do 200 zaměstnanců,
  III. kategorie firem nad 200 zaměstnanců.

  • Nejlepší výrobce stavebnin roku

Hlavním posláním soutěže je prezentace a zviditelnění výrobních firem, provozů a závodů průmyslu stavebních hmot v České republice s jejich progresivními a kvalitními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl. Soutěž má odborné i laické veřejnosti ukázat, že i výroba stavebnin může být ohleduplná, šetrná, a přitom moderní a energeticky úsporná.

Do soutěže se může přihlásit výrobní závod, provoz, případně technologická linka společnosti, firma nebo podnikatel. Vyhlašovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Probíhá ve dvou kategoriích:

    I. kategorie firem s počtem zaměstnanců nad 350,
    II. kategorie firem s počtem zaměstnanců do 350.

Soutěží a různých žebříčků je v České republice celá řada. V podzáložce Konkrétní odkazy najdete odkazy na nejdůležitějších soutěže z oboru stavebnictví, které si už vybudovaly svoji tradici a získaly oblibu nejen u členů SPS, ale i u široké odborné a laické veřejnosti.