Projekt Green Deal for Buildings

Projekt IOR

          Projekt IOR řeší výzvy související s aplikací směrnice 96/71/ES a prováděcí směrnice 2014/67/EU o vysílání pracovníků v rámci nadnárodního poskytování služeb. Cílem projektu je zvýšit dostupnost, transparentnost a kvalitu informací týkajících se podmínek zaměstnání, včetně praxe v členských státech EU.

          Projekt se zaměřuje na dimenzi „Informace“ s cílem zlepšit implementaci a správné uplatňování práva EU o vysílání pracovníků.

          Projekt se zaměřuje na pracovníky, firmy, sociální partnery, kontaktní kanceláře a orgány veřejné správy v sektorech zemědělství, péče a stavebnictví. Projekt představuje vyváženou účast Česka, Německa, Nizozemska a Španělska jako čistých přijímajících zemí a Bulharska Polska jako čistých odesílacích zemí. Projekt zahrnuje různé akce, jako je síť poradců, schůze řídícího výboru, vypracování pracovních pokynů poradců, vytvoření Informačního portálu, diseminačních a informačních seminářů a dalších. Výsledky projektu budou k dispozici v jazycích cílových skupin a specialisté na terénní služby budou pracovat na šíření výsledků mezi státní příslušníky třetích zemí. Cíle projektu usnadní nadnárodní výměnu informací a osvědčených postupů až do konce projektu IOR. Dopad projektu IOR bude udržitelný a rozšíří se do zemí mimo EU, včetně kandidátských zemí.  

Partneři:  

FUNDACION ANTONIO BUSTAMANTE PARA EL DESARROLLO DE LAS PROFESIONES Y EL MOVIMIENTO SINDICAL INDEPENDIENTE, Španělsko  

ZWIAZEK ZAWODOWY PRACOWNIKOW ROLNICTWA W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, Polsko  

POLSKIE STOWARZYSZENIE PRACOWNIKOW MIGRACYJNYCH, Polsko  

FEDEREACION DE ASOCIACIONES DE JOVENES EMPRESARIAS Y EMPRESARIOS DE CASTILLA-LA MANCHA, Španělsko

EUROPÄISCHER VEREIN FÜR WANDERARBEITERFRAGEN E. V., Německo 

COALICION SINDICAL INDEPENDIENTE DE TRABAJADORES DE MADRID, Španělsko  

USED AMSTERDAM-SOCIAL ENTERPRISE AGENCY, Nizozemsko  

SVAZ PODNIKATELŮ VE STAVEBNICTVÍ, Česká republika  

SDRUZHENIE BULGARSKA TARGOVSKO-PROMISHLENA PALATA, Bulharsko