SPS logo 2020_ctverec.png

SMO, SPS A SČMBD společně pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích ČR

Memoranda
27. 5. 2020

V kanceláři Svazu měst a obcí ČR na Vyšehradě se uskutečnila dne 26.5.2020 schůzka předsedy Svazu a starosty Kyjova Františka Lukla s kolegy ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a ze Svazu českých a moravských bytových družstev (SCMBD).
Cílem schůzky byl podpis společně vypracovaného doporučení pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích v této těžké a náročné době.
Důvod vypracování tohoto dokumentu je jasný, jde o udržení chodu národní ekonomiky ve všech úrovních a oblastech a restart bytové výstavby.
„My jsme připraveni investovat do obecní bytové výstavby,“ říká František Lukl a pokračuje, „jen potřebujeme jednoznačnou podporu od státu.
„Bytová družstva představují jeden ze základních pilířů dostupného bydlení ve všech vyspělých zemích Evropy“, upozorňuje předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Jan Vysloužil, „pak nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být i u nás.“
 Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza dodává: „Role stavebnictví je v současné chvíli nezastupitelná, protože bude klíčové při restartu české ekonomiky. Jsem rád, že jsme naše úsilí zkoordinovali s ostatními subjekty, kterých se situace dotýká.“

Doporučení k oživení zde

Tisková zpráva zde