Image (13).jpg

Den otevřených dveří nového bytového domu

Zlínský
12. 3. 2024
Na konci ledna 2024 se uskutečnil Den otevřených dveří ve spolupráci s Krajskou stavební společnosti SPS Zlínského kraje. Projekt „Rezidence kotelna“ v Jasenickém údolí, na ulici Svornosti ve Vsetíně, vznikl na místě nevyužívané kotelny. Přestavbou původního prostoru a vybudováním nástavby z lehké montované ocelové konstrukce s obvodovými stěnami se podařilo realizovat unikátní projekt moderního bydlení s prvky industrialismu v klidné zástavbě a blízkosti přírody.

Bytový dům se skládá z osmi bytů, přičemž každý je jiný, ať už svou dispozicí či zpracováním. Byty se vyznačují velkým vzdušným prostorem, pronikáním denního světla do hloubky místností a průmyslovou atmosférou odkazující na původní objekt.  

Význam akce svou přítomností podpořili hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš a starosta Vsetína Jiří Čunek. „Je vskutku obdivuhodné, jak skvělým a užitečným způsobem lze přestavět nevyužitou kotelnu. Připíjím těm, kteří do tohoto projektu investovali, kteří jej stavěli i projektovali. A také těm, kteří zde budou bydlet“, uvedl při slavnostním zahájení akce starosta Jiří Čunek. 

Samotný projekt tohoto domu s netradičně řešenými byty vzešel z pera architektonického studia KAMIL MRVA ARCHITECTS. O kompletní realizaci se postarala firma Stavosvit Zlín spol. s.r.o. Investorem je Jaroslav Pleca, dlouholetý člen Krajské stavební společnosti SPS Zlínského kraje. „Dnešní den otevřených dveří byl věnován také sousedům, kteří bydlí v okolí stavby, jako velké poděkování za jejich vstřícnost a pochopení při její realizaci“, doplnil Jaroslav Pleca.  

Odkaz na webové stránky www.rezidencekotelnavsetin.cz