Snímek obrazovky 2024-06-07 090040.png

Dubnové výsledky stavebnictví komentoval Jiří Nouza na ČT a ČRo

Top
7. 6. 2024
Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza byl hostem ve vysílání Českého rozhlasu a České televize, kde se vyjadřoval k výsledkům stavebnictví za měsíc duben.

České stavebnictví i přes lepší meziměsíční výsledky zůstává v útlumu. Podle Českého statistického úřadu meziročně v dubnu stavebnictví kleslo o 0,3 procenta, což je výrazně lepší výsledek než v březnu, kdy se propadlo o 8,3 procenta.

Podle prezidenta Svazu Jiřího Nouzy je vývoj získávání nových zakázek dobrý, a to je pro stavebnictví klíčové. „Pokud se podíváme na smluvní naplněnost, tak ta je u těch velkých firem, z informací, které máme k dispozici, zhruba devadesát pět, devadesát šest procent. A z toho lze usuzovat, že práce bude i pro ty menší a střední firmy,“ řekl v Českém rozhlase.

Dlouhodobě razím teorii, že je potřeba čekat na delší časovou řadu. Tak jako jsme nebyli vyřízení z toho, že jsme v meziročním srovnání s rokem 2022 byli níže o několik procent, tak ani z tohoto čísla, které je optimistickým náznakem toho, že se to zlepšuje, nebudeme dělat předčasné závěry,“ popsal Nouza svůj zdrženlivý optimismus ve Studiu ČT24.

Celý komentář k výsledkům stavebnictví na ČT si můžete přehrát ZDE v čase od 11:10