DSC01557.jpg

Jiří Nouza vystoupil na konferenci Trendy české a evropské energetiky

Informace pro členy
1. 6. 2022

11. ročník celostátní konference se konal pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s dalšími organizacemi včetně Svazu podnikatelů ve stavebnictví. V souvislosti s plánem Evropské komise REPowerEU, jehož cílem je učinit Evropu nezávislou na ruských fosilních palivech do roku 2030, byl tématem konference problém, který je mimořádně důležitý pro rozvoj a konkurenceschopnost ČR a EU: plány ČR a EU na vyřešení energetické krize a Energetický mix a bezpečnost a plynulost dodávek energie v ČR. Jde o momentální stěžejní téma české ekonomické a energetické strategie.

Na konferenci kromě prezidenta Svazu vystoupili také například poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil, 1. místopředseda Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu Luděk Niedermayer nebo energetický expert, člen platformy Energie není luxusní zboží Pavel Janeček. Více o konferenci se můžete dozvědět po kliknutí na odkaz zde.

Po skončení konference následovalo vyhlášení vítězů 19. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, jejíž je náš Svaz jedním z hlavních partnerů. Cílem soutěže je zvýšení energetické účinnosti a dosažení úspor energie ČR, podpora INICIATIVY PRŮMYSL 4.0, SMART CITY, zvýšení konkurenceschopnosti a rozvoje průmyslu ČR, zlepšení životního prostředí ve městech, obcích a aglomeracích ČR a v neposlední řadě podpora zájmu o studium technických oborů na univerzitách v ČR. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Betlémské kapli v aule ČVUT v Praze. Více se o soutěži můžete dozvědět z tiskové zprávy, kterou najdete na tomto odkazu

Zdroj fotografií: TOP EXPO CZ