01_Nelávka-hlavní_foto_AKT.jpg

KONSIT podpořil design-build projekt studentů FA ČVUT v Praze

Prezentace členů SPS
23. 6. 2023
Společnost KONSIT se stala partnerem jednoho z šesti studentských projektů lávek do Krkonoš, které vznikly ve spolupráci s KRNAP v rámci platformy 1:1 LAB na Ústavu navrhování II na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Projekt je výjimečný tím, že si na něm studenti vyzkouší princip design-build v praxi. Své návrhy zpracovávají od první myšlenky přes prováděcí dokumentaci až po samotnou realizaci včetně zajištění materiálu a montáž hotového objektu. Samotné finále pak bude představovat transport do Krkonoš a osazení na konkrétní místo určení.

Společnost KONSIT zafinancovala štětovnicové stěny, které představují hlavní konstrukční prvek lávky s názvem Nelávka. Tento název charakterizuje hlavní záměr autorů lávky, a sice snahu o maximální splynutí s jejích okolím.

Jednotlivé studentské lávky byly představeny veřejnosti na vernisáži, která proběhla před piazzettou Fakulty architektury ČVUT v Praze v úterý 22. 6. 2023. Zde budou k prohlédnutí a otestování až do té doby, než KRNAP zajistí jejich transport na místo určení.

Více o celém projektu se dočtete zde: https://www.fa.cvut.cz/cs/aktualne/53850-210-bpm-hranolky-kokrhac-nelavka-klinovvka-ateliery-fa-cvut-pracuji-na-lavkach-do-krkonos   nebo na instagramových profilech jednotlivých týmů, kde studenti zaznamenávali i postup prací:

Lávka u Trkače, 210bpm

Lávka přes Pudlavu, Hranolky

Lávka nad Friesovou strouhou, Nelávka

Lávka přes Boudecký potok, Kokrháč

Lávka Klínovvka

Svatopetrské lávky