2023_JakubPláteník_ESG-5914.jpg

Místo regulace potřebujeme podporu inovací, říká Zdeněk Soudný

Top
4. 12. 2023
Viceprezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Zdeněk Soudný se v pondělí 27. listopadu zúčastnil konference Business Breakfast, kterou e15 pořádala na téma ESG.

Minulý týden proběhla v centrále ČSOB v Praze pravidelná konference deníku e15, na které tentokrát hosté diskutovali o ESG, což je zkratka tří anglických slov – environment, social a governance. ESG se používá jako soubor aspektů, které se zvažují při investování do firem, a týká se otázek životního prostředí, společnosti a řízení.

Hostem prvního bloku konference byl vedle Jana Sůry z ACCESS EU a Serge Damiana z CZECHOSLOVAK GROUP i viceprezident našeho Svazu Zdeněk Soudný. Společně diskutovali na téma vzájemné provázanosti prvků ESG.

Podle Zdeňka Soudného by společnost měla místo regulací a orientace na čísla jít spíše cestou inovací a jejich podpory. „Měli bychom si nastavit cíle a nechat společnosti se k nim dostat. Hodnot bychom tak dosáhli rychleji a možná i efektivněji,“ řekl. Zároveň poukázal i na fakt, že pokud bude firma dosahovat vysokých hodnot ESG, nemusí to hned znamenat, že dostane výhodnější financování. „Dnes už se věc má tak, že pokud cestou ESG nepůjdete, pravděpodobně financování nedostanete žádné,“ dodal.

Záznam z celé konference Business Breakfast můžete sledovat ZDE