4657-0808372375_m.png

Na Akademii řemesel Praha se pro budoucí malíře otevřela nová moderní dílna

Prezentace členů SPS
19. 9. 2023
Na trhu práce je stále nedostatek řemeslníků. Studium oborů jako malíř a lakýrník, sádrokartonář nebo truhlář dlouhodobě podporuje i společnost PPG, výrobce barev a nátěrových hmot, který v Česku sdružuje značky jako Primalex nebo Balakryl. Přispěla například i k vybudování nejmodernější školní malířské dílny v ČR tohoto typu, která byla nově otevřena na Akademii řemesel Praha.

Nabídek pracovních příležitostí v oborech jako elektrikář, instalatér, automechanik, truhlář nebo malíř přibývá. Tyto pozice jsou velice žádané a pokud je navíc řemeslník šikovný a má potřebné znalosti, dovednosti a zkušenosti, lze práci provozovat jako perspektivní živnost. 
V souvislosti s tím se v posledních letech zvyšuje poptávka po studiu těchto učebních oborů. 
„Například zájem vyučit se malířem na naší škole vzrostl více než trojnásobně. Zatímco v roce 2019 do 1. ročníku tříletého oboru malíř a lakýrník nastoupili pouze 4 zájemci, letos otevíráme třídu pro 13 žáků. Celkový počet budoucích malířů napříč všemi ročníky tak poprvé přesáhl třicítku,“ přibližuje Drahoslav Matonoha, ředitel Akademie řemesel Praha, která nabízí technické vzdělání v oborech zaměřených na stavebnictví, strojírenství, 
elektrotechniku či služby.

Více o slavnostním otevření dílny a tisková zpráva  zde