czech-republic-4580002_640.jpg

Na titul Stavba roku Plzeňského kraje je nominováno 21 staveb

Plzeňský
23. 6. 2023
V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje postoupilo 21 stavebních děl do nominací, z nichž odborná porota vybírá letošní vítěze. Rozhodovat o udělení jedné z cen bude letos opět také veřejnost. Hlasování o tom, která ze staveb si odnese Cenu veřejnosti, probíhá do 27. srpna na nově spuštěné online mapě Stavby roku Plzeňského kraje.

Ze 40 přihlášených staveb, které byly dokončené nebo uvedené do provozu v roce 2022 v Plzeňském kraji, jich nominovala odborná porota 21 na titul Stavba roku Plzeňského kraje.  Stavby byly nominovány ve všech soutěžních kategoriích, a tak může vítězný titul získat dílo zvolené z novostaveb, rekonstrukcí, staveb pro bydlení, dopravních a inženýrských staveb, průmyslových staveb, sportovních a volnočasových staveb či veřejných prostranství.  

Lidé hlasující na internetu vyberou z nominací stavbu, která si ze soutěže odnese Cenu veřejnosti. Hlasovat je možné na novém webu www.mapastavbyrokupk.cz, kde jsou soutěžní stavby k vidění na fotkách, postupně se natáčí také jejich videomedailonky.  

„Děkuji pořadatelům soutěže, že inovují možnosti představení unikátních staveb v našem kraji a vytvořili pro hlasující veřejnost ucelený a přehledný soubor, jehož využití přesahuje vyhlašování oceněných staveb v rámci jednoho ročníku soutěže. Nová interaktivní mapa totiž představuje nejen nominované stavby v letošním roce, ale lze v ní zároveň nalézt všechny objekty, které získaly ocenění v letech minulých. Mapu Stavby roku Plzeňského kraje tak budou moci využívat nejen příznivci architektury a odborná veřejnost, ale i školy a obyvatelé kraje,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.  

Nová webová mapa je praktickým pomocníkem pro výletníky a cestovatele, kteří hledají zajímavé turistické cíle. Na Mapě Stavby roku Plzeňského kraje najdou více než stovku dříve oceněných staveb, z nichž si můžou pomocí fotek a videí vyhlédnout ty, které je zajímají. U každé stavby je uvedena i adresa s GPS souřadnicemi a nechybí ani možnost jejich odeslání do Google mapy. Mezi stavbami je tu možné vyhledávat podle jejich názvu, regionu, ve kterém se nachází, charakteru či ocenění získaného v soutěži. 

Jaké stavby byly za rok 2022 v Plzeňském kraji nominovány a další podrobnosti si přečtete v tiskové zprávě zde

a také a u internetového hlasování (https://www.mapastavbyrokupk.cz/hlasovani/).