IMG-20240605-WA0008.jpg

Nouza na Evropských dnech dodavatelů v Paříži uzavřel klíčovou dohodu

Top
6. 6. 2024
Společnost EDF uspořádala v Paříži své první Evropské dny dodavatelů jaderné energie, na kterých se sešlo více než 300 zástupců průmyslu z 15 evropských zemí, aby diskutovali o nových jaderných projektech v Evropě. Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza se spolu s dalšími českými představiteli akce účastnil.

Během dvou dnů této akce vyjádřila společnost EDF svým průmyslovým partnerům přání hrát vedoucí roli v evropské jaderné transformaci. EDF (Électricité de France) je francouzská nadnárodní elektrárenská společnost. V současném tendru na výstavbu nových jaderných zdrojů v Česku nabízí až čtyři reaktory EPR1200. Skupina EDF odhaduje, že pokud chce Evropa dosáhnout svých klimatických cílů, mělo by být v příštích desetiletích uvedeno do provozu přibližně 50 nových jaderných reaktorů.

Na akci byly uzavřeny dohody se dvěma českými asociacemi – Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Českou asociací ocelových konstrukcí.

V rámci této akce zároveň podepsala společnost EDF nové dohody s klíčovými hráči českého jaderného průmyslu: Armatury Group, I&C Energo a.s., Sigma Group, ŠKODA JS a ZAT a.s. Tyto dohody upřesňují rozsah potenciálních dodávek a významně posilují závazek EDF k budoucí vzájemné spolupráci.