~b420364.jpeg

Proběhl Den stavebních firem Libereckého kraje

Liberecký
12. 6. 2024
Členské stavební firmy Libereckého kraje prezentovaly 30. května své realizované stavby a nejmodernější stavební techniku. Akce se uskutečnila za podpory firmy Strabag, která zároveň poskytla prostor v Liberci, kde proběhla výstava.

Celkem 11 stavebních firem, které jsou zároveň členy Svazu podnikatelů ve stavebnictví, připravily pestrý program. Proběhla ukázka řemesel, nabídka zaměstnání i vyučení, navázání kontaktů pro exkurze, návštěvy firem a jejich akcí. Nejvíce návštěvníky zaujaly ukázky řemesel a také aktivity, které si mohli sami vyzkoušet – výstavbu střechy a mostů nebo například sváření umělých hmot.  

Součástí dne byla i prezentace Michala Baláže, který velmi zajímavým a názorným způsobem návštěvníkům ukázal svou zručnost při stavbě dřevěného krovu, pokládání střešních tašek a vytváření klempířských detailů. K návštěvě byly přizvány všechny základní školy Libereckého kraje, a i přes problémy s dopravou byla účast žáků velmi dobrá, celkem jich dorazilo asi 170.  

Velké poděkování patří našim členským firmám a vedení krajské organizace SPS v Libereckém kraji, zejména pak kolegům Hermanovi a Matznerovi.

Těšíme se na příští ročník!