20240513_160729.jpg

Řečníky na letošním REsummitu e15 byli i Jiří Nouza a Zdeněk Soudný

Top
21. 5. 2024
Konference ekonomického deníku e15 REsummit, která se konala 13. května v Centru Architektury a Městského Plánování (CAMP) v Praze, nabídla debatu odborníků na témata hýbající světem stavitelů, urbanistů i developerů. Zástupci našeho Svazu byli mezi nimi.

REsummit 2024 se v jednotlivých tematických blocích věnoval trendům ve stavebnictví a developmentu napříč segmenty, nájemnímu bydlení, financování a investicím do nemovitostí nebo budoucnosti pražských nádraží.

Blok na téma urbanismus a veřejná doprava, ve kterém prezident našeho Svazu Jiří Nouza diskutoval s architektem Jiřím Řezákem, ředitelem Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřejem Boháčem a ředitelem ROPID Petrem Tomčíkem, řešil především novou výstavbu na okraji Prahy ve vztahu k dopravní obslužnosti. Podle přítomných se totiž budování takzvaného města krátkých vzdáleností v nových pražských čtvrtích moc nepovedlo. Jiří Nouza upozornil na to, že kolem Prahy vznikají mnohá „sídliště naležato“, jejichž obyvatelé jsou ekonomicky aktivní v Praze a do Prahy každodenně dojíždějí. Smysl by podle něj proto mělo spojit Prahu a Středočeský kraj do jednoho správního celku. Nouza také zmínil další problém – nedostatečnou kapacitu stávající železniční sítě.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví byl partnerem akce.

Celé shrnutí akce naleznete ZDE