building-2748840_1280.jpg

Soutěže mladých obkladačů 2024

Soutěže
4. 4. 2024

Cech obkladačů ČR v letošním roce pořádá pro mladé obkladače již 17. ročník soutěže Obkladačská naděje – CzechSkills. Letošní ročník je zajímavý z mnoha hledisek. Tím prvním je velká účast 11 škol z celé republiky. Soutěž se uskuteční ve dnech 10. až 11. dubna 2024 ve Školícím středisku RAKO v Horní Bříze, kde jsou ideální podmínky pro vzdělávání obkladačů. Partnerem mimo dodavatele keramických obkladů je společnost PCI CZ ze skupiny Sika, která dodává stavební chemii. Jde o velmi náročnou a prestižní soutěž nejen po ekonomické stránce, nebo po organizační stránce.

Dalším významnou okolností je to, že soutěž se koná v období, kdy Cech obkladačů ČR tvoří „Český národní tým obkladačů“ pro další soutěže jako je EuroSkills 2025, která bude v dánském městě Herning, ale i pro neoficiální mistrovství EUF (Evropská asociace národních obkladačských svazů) pod hlavičkou PCI Alpencup, které letos bude v italském Bolzanu, kde je počet účastníků omezen na 10. Takže pro mladé soutěžící dvojice obkladačů to bude velká motivační příležitost ukázat svoje dovednosti a znalosti.

O tom, že to nebude jednoduché je to, že hodnocení výsledků je již velmi podobné hodnotícímu standardu pro mezinárodní srovnávací soutěže EuroSkills/WorldSkills nebo PCI Alpencup. Pokud má někdo zájem se podívat jaká je nastupující mladá generace obkladačů, pak je zde příležitost se na ně podívat, ale také povzbudit, protože jde o krásné a náročné řemeslo, které významně tvoří naše životní prostředí.