stvořidla2022.JPG

Studenti představili své vize na změnu údolí řeky Sázavy

Vysočina
21. 4. 2023
Tématem 21. ročníku soutěže Stavba Vysočiny – Studentský projekt 2022 byla architektonicko-urbanistickou studie Rekreačního areálu Stvořidla.

V rámci fiktivního zadání nemuseli studenti zachovat stávající budovy a měli navrhnout a vyřešit areál s celoročním provozem, ubytování pro 40 osob v hlavní budově s recepcí a 4 rekreační objekty s kapacitou pro 4 – 8 osob, restauraci (jídelnu) s přípravou pokrmů (300 osob/den), technické zázemí pro údržbu a správu celého areálu, venkovní sportoviště, místa pro relaxaci a společenské aktivity, místa pro přistavení vlastních karavanů, obytných vozů nebo stanů, parkování a zásobování. Při návrhu zakomponovat přilehlou řeku, která slouží především k rekreaci a vodáckému sportu. 

1.místo:  Zuzana Herzová (Střední škola stavební Třebíč)

2. místo:  Andrea Mikešová (Střední škola stavební Třebíč) 

3. místo:  Martin Jaroš (Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod)

3. místo:  Vojtěch Vacek (Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod)  

Finanční dary budou vítězům předány na galavečeru Stavba Vysočiny – Stavba roku Kraje Vysočina 2022 v pondělí 12. června v Polné za přítomnosti patrona soutěže Jana Břížďaly, radního Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií a partnerů a.s. PRAGOPROJEKT a lumiartsoft s.r.o.

Letošní ročník vypsal SPOLEK STAVBA VYSOČINY ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Obcí Trpišovice a Krajem Vysočina.