TZ ach 01_mrakodrap Hangzhou Agricultural Trading Center-01-Unitown Design INC.jpg

Architektka a urbanistka Eva Le Peutrec exkluzivně na 3. ročníku konference Světlo

Tiskové zprávy
5. 6. 2024
Eva Le Peutrec je jednou z nejúspěšnějších českých osobností v oblasti architektury, mimo jiné první Češkou podepsanou pod více než dvaceti projekty mrakodrapů ve světových metropolích. Zvítězila v řadě architektonických soutěží. V Číně navrhla město pro milion lidí, koncertní sály či nádraží pro rychlovlaky. Na Kapverdách zase momentálně podle jejího návrhu vzniká nová luxusní městská čtvrť. V září přijede jako exkluzivní host na třetí ročník konference Světlo, která se bude konat ve dnech 17.–18. září v pražském O2 Universu.

Speciálně kvůli konferenci Světlo, která má letos podtitul Magie světla v architektuře, Eva Le Peutrec přicestuje z Nové Kaledonie, kde s rodinou žije a odkud řídí projekty své architektonické kanceláře E-STUDIO. Na konferenci exkluzivně vystoupí s přednáškou Světlo v architektuře. „Pozvání na konferenci jsem přijala, protože je pro mě velmi důležité zvyšovat zájem o architekturu a kvalitu prostředí, které nás obklopuje. A právě světlo hraje v architektuře zásadní roli. Umí navodit správnou atmosféru, prostor změkčit nebo, naopak dramaticky zvýraznit. Dokáže nehmotným tvarovat hmotné, což mě nepřestává fascinovat,“ říká Eva Le Peutrec. 

3. ročník konference Světlo účastníky provede mnoha různými zákoutími světla a bude se mimo jiné věnovat vlivu této veličiny na naše vnímání: Světlu jako funkčnímu, estetickému i psychologickému činiteli. Odborníci se budou zabývat tématy týkajícími se osvětlování interiérů, volby osvětlovacích soustav, úlohy světla v prostoru i jeho skrytých možností. Současně představí osvětlení jako klíčový prvek projektové dokumentace pro stavební přípravu a nedílnou součást realizací všech úrovní. Akci pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Více na www.konferencesvetlo.cz. 

Celý text TZ zde