DSC_0278.JPG

Byly oceněny nejlepší dopravní stavby a inovace v oboru za rok 2023

Tiskové zprávy
27. 6. 2024
25. června 2024 proběhlo slavnostní vyhlášení 21. ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie a inovace roku 2023. Ocenění vítězům předali ministr dopravy ČR, Martin Kupka, primátor hlavního města Prahy, Bohuslav Svoboda, zástupci Poslanecké sněmovny a další partneři. V rámci galavečera byla za své odborné práce oceněna také více než desítka studentů technických oborů českých vysokých škol. Od příštího ročníku organizaci České dopravní stavby nově převezme Svaz podnikatelů ve stavebnictví a soutěž se představí v novém vizuálním kabátu.

Hlavní cenu – titul České dopravní stavby za rok 2023 obdrželo celkem pět projektů, byla udělena jedna cena poroty, osm staveb obdrželo cenu garantů a partnerů, tři ceny rozdali mediální partneři soutěže a v neposlední řadě se předala i cena veřejnosti. Ocenění výhercům předali ministr dopravy ČR, Martin Kupka, místopředsedové PSP ČR, Věra Kovářová a Karel Havlíček, primátor Prahy, Bohuslav Svoboda, a Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Galavečer se konal na symbolickém místě, v nově zrekonstruovaných secesních prostorách Fantova sálu na Hlavním nádraží v Praze. 

Jsme velmi rádi, že můžeme převzít štafetu a dále se teď na poli inovací a technologií ve stavebnictví inspirovat a posouvat dál. Chceme nadále oceňovat české firmy a projekty včetně studentských, které naše odvětví posouvají vpřed,“ popisujezměnu ve vedení soutěže Jiří Nouza. V závěru galavečera byla zároveň odkryta také nová vizuální identita soutěže pro příští ročníky.   

Snaha o podporu mladých se netýkala jen Studentské soutěže České dopravní stavby, ale promítla se také do kulturního programu galavečera, který se rozezněl hudbou v podání studentů HAMU. 

S celým textem TZ a výsledky se můžete seznámit zde