stavba-roku-2022_7_optimized.9.2023_150.jpg

Byly oceněny nejlepší stavby Plzeňského kraje za loňský rok

Plzeňský
18. 9. 2023
Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022 byl udělen třem stavebním dílům. Vítězný titul si odnesly novostavba hlavní budovy Lékařské fakulty v Plzni, která získala zároveň i Cenu veřejnosti, rekonstrukce Velké synagogy a Rabínského domu v Plzni a bytová Rezidence Hradišťská v Plzni.

Cenu poroty si vysloužila rekonstrukce Semlerovy rezidence v Plzni. Tři plzeňské stavby porota ohodnotila čestným uznáním  bytový dům pro seniory na Nové Hospodě, rodinný dům na Bručné a sportovní halu v Krašovské ulici.

Cenu hejtmana Plzeňského kraje získala záchrana Domu U Tří růží v Nepomuku, Cenu primátora města Plzně nové bytové domy Světovar. A plzeňský Světovar bodoval i u Ministerstva průmyslu a obchodu, které ocenilo rekonstrukci místního bývalého pivovaru na TechTower. Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví zamířila k rekonstrukci tramvajové vozovny v Plzni.

Jubilejní 20. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje vyhlásil hejtman Rudolf Špoták. Mezi spoluvyhlašovateli soutěže nechyběli primátor města Plzně Roman Zarzycký, zástupci ČKAIT, Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Obce architektů.

Záštitu soutěži udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Chcete vidět nejlepší stavby z loňského ročníku tak, jak jste je ještě neviděli? Podívejte se na videa.

Tisková zpráva - celý text zde