firma roku živnostník 2021.jpg

Firma roku a Živnostník roku 2022 Jihočeského kraje

Jihočeský
26. 9. 2022
Dne 22.9.2022 se uskutečnilo finále soutěže Firma roku a Živnostník roku Jihočeského kraje. Soutěž proběhla pod záštitou hejtmana v prostorách Clarion Congress Hotel České Budějovice. Porota s účastí SPS vyhodnotila nejlepší firmy a živnostníky v tomto pořadí:

IBM Firma roku 2022 Jihočeského kraje:

1.Little Shoes s. r. o.- prodej barefootových bot pro děti i dospělé. Prodává zdravé a pohodlné boty, včetně napodobujících chůzi naboso. Zákazníky jsou především mladé uvědomělé matky ve věku 25 - 45 let, střední a vyšší platové třídy, které mají zájem o zdravý životní styl. Proto z původního dětského sortimentu postupně přešli i k modelům pro dospělé.

2. Řeznictví dědouch, s. r. o. - Boršov nad Vltavou Působí na trhu od roku 1994. Od  1. provozovny v Trhových Svinech až po současných 5 prodejen. Otevřeli vlastní Budějovickou řízkárnu, kde připravují z vlastního čerstvého masa řízky. Zákazníky jsou lidé, kteří dokáží ocenit kvalitní čerstvé maso, poctivou výrobu a veškeré služby, které jím nabízejí. Vytvořili koncept moderního řeznictví. 

3. Pivovar Hulvát, s. r. o. - Truskovice, výroba a prodej řemeslného piva Pivovar Hulvát byl založen roku 2018 partou 3 pivních nadšenců a navazuje na jejich dlouhodobé domácí vaření piva, kterému se věnují již od roku 1998. Firma klade důraz zejména na prvotřídní kvalitu. Za největší úspěch svého podnikání společnost považuje vítězství ležáku Hulvát 12 v soutěži "Pivo roku 2021".     

Moneta Živnostník roku 2022 Jihočeského kraje:

1. Barbora Mikulášová - Tábor, výroba přírodní kosmetiky Jako jedním z prvních v České Republice v roce 2013 začali s výrobou uměleckých mýdel s unikátním designem a vůněmi. Dodnes jsou jejím typickým produktem. Zaměřuje se také na víceúčelovou a funkční kosmetiku pro sport, pobyt venku a do náročných podmínek. V nabídce má i pečující kosmetiku. 

2. Bedřiška Staňková - Vimperk, renovace nábytku  Na trhu působí od roku 1993, kdy začínala jako drobný živnostník s opravami menšího rozsahu při zaměstnání. Asi po 2 letech se osamostatnila, na plný úvazek se této činnosti věnuje dodnes. Své služby postupně rozšířila o renovaci historického i novodobého nábytku, včetně renovace dřeva, vlastní výrobu i prodej výrobků. 

3. Viktor Valas - Hůry , stavba a akumulačních kamen na dřevo Věnuje se kamnářství, návrhům a realizaci individuálně stavěných kamen, sporáků a krbů. Součástí práce je i komunikace se zákazníky, vlastní návrhy, nápady a zpětná vazba. Za rok udělá 20-30 staveb. Drtivá většina zákazníků je na doporučení, z předešlých staveb. Nejdůležitější je pro něho osobní přístup, je s klientem v kontaktu v průběhu celé stavby, od návrhu až po realizaci.  

Vítězky obou soutěží: Barbora Mikulášová a Klára Borlová