firma roku živnostník 2021.jpg

IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku 2021 Ústeckého kraje

Ústecký
21. 9. 2021
9.9.2021 proběhlo tradiční podnikatelské klání, kde každoročně usedá do poroty zástupce Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Titul IBM Firma roku 2021 Ústeckého kraje získala společnost KOVOSREAL, která se věnuje výrobě kovových polotovarů a nástrojů. Titul MONETA Živnostník roku 2021 Ústeckého kraje vybojoval Miloš Kratochvíl vyrábějící a prodávající dětská hřiště. Vítězná společnost KOVOSREAL byla založena v roce 1997.

Vítězná společnost KOVOSREAL byla založena v roce 1997. Jejím hlavním výrobním programem je výroba kovových polotovarů pro další zpracování, dále výroba kovového nábytku, práškové lakování a nástrojářská zakázková výroba. Je rodinnou, ryze českou firmou, která má aktuálně 90 zaměstnanců.  Největší výhodou rodinné firmy je přímé řízení a možnost se okamžitě rozhodovat. Nákupem nových strojů a vytvořením nových pracovních míst zefektivnila v poslední době svou výrobu. Zákazníky jsou české pobočky předních evropských výrobců zejména z chladírenského průmyslu. Z těch zahraničních se jedná například o největšího výrobce ručního nářadí, německou firmu Festool, s níž spolupracuje více než patnáct let.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma Samohyb, tvůrce softwarových řešení. Bronzovou příčku obsadila společnost HEZKÉ DOMY poskytující odlehčovací pobyty pro osoby s tělesným nebo duševním onemocněním.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonat nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Ústí nad Labem získal Miloš Kratochvíl. Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

IBM Firma roku 2021 Ústeckého kraje:

  1. KOVOSREAL s.r.o. – výroba kovových polotovarů a nástrojů (Duchcov)
  2. Samohyb s.r.o. – tvorba softwarových řešení (Ústí nad Labem)
  3. HEZKÉ DOMY s.r.o. – odlehčovací pobyty pro osoby s tělesným nebo duševním onemocněním (Ústí nad Labem)  

MONETA Živnostník roku 2021 Ústeckého kraje:

  1. Miloš Kratochvíl – výroba a prodej dětských hřišť (Štětí)
  2. Ladislav Bittner – natáčení emotivních rodinných a svatebních videí (Chomutov)
  3. Michaela Weikertová – pomoc firmám s prezentací (Litoměřice)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Ústeckého kraje:Miloš Kratochvíl – výroba a prodej dětských hřišť (Štětí)