fotografie-mezinarodni-soutez_16753307133768.png

Informace o mezinárodních soutěžích hrazených z prostředků NATO

Informace pro členy
5. 3. 2024
Distribuce informací o vyhlášených mezinárodních veřejných soutěžích je prováděna všem zúčastněným členským státům NATO, které pak následně volí svou vlastní specifickou cestu distribuce těchto informací jednotlivým společnostem.

Soutěže hrazené ze společných prostředků členů NATO

Mezinárodními veřejnými soutěžemi NATO jsou výběrová řízení vyhlášená jednotlivými členskými státy, velitelstvími (SHAPE, ACT, ACO, atd.) a agenturami NATO (NCIA, NSPA, atd.) podle pravidel specifikovaných v aliančních dokumentech (např. AC/4-D/2261 Postupy pro mezinárodní veřejné soutěže). Financování realizace předmětu těchto mezinárodních veřejných soutěží je prováděno ze společných prostředků NATO (např. NSIP, Vojenský rozpočet, atd.), a proto se jich mohou účastnit pouze společnosti se sídlem v členských zemích NATO, které se na financování takovéto zakázky podílejí.

V případě Vašeho zájmu jsou na stránkách  Oddělení NSIP, Sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany uveřejňovány informace nejen o aktuálně vyhlášených mezinárodních soutěží hrazených ze společných prostředků NATO (NSIP), ale také, jak se jich účastnit.