TV interview.png

Jiří Nouza hovořil v médiích o nové evropské směrnici

Informace pro členy
20. 3. 2023
Minulý týden v médiích rezonovalo schválení významné změny poslanci Evropského parlamentu. Nová evropská směrnice požaduje, aby obytné budovy dosáhly minimální třídy energetické náročnosti E do roku 2030 a třídy D do roku 2033. Jiří Nouza se k této problematice vyjádřil pro několik médií.

Pro Televizní noviny TV Nova, Zprávy PLUS na CNN Prima News a Český rozhlas Plus okomentoval stav Evropské směrnice požadující, aby obytné budovy dosáhly minimální třídy energetické náročnosti E do roku 2030 a třídy D do roku 2033. Zatímco novostavby se už nyní do značné míry podmínkám nastavených ve směrnici přizpůsobují, problém nastává u starých budov, který tu jsou tisíce. „Vnímám jako problém a nerealistické, že bychom snad měli opravit nebo rekonstruovat stavební dědictví, které tady máme za poslední desítky a stovky let,“ řekl pro TV Nova.

Rozhovor pro Český rozhlas Plus si můžete poslechnout ZDE (začíná od 8:38:42)

Prezident našeho Svazu byl také hostem Studia ČT24, kde mimo jiné odpověděl na to, jak současná situace na hypotečním trhu ovlivňuje stavebnictví. „Developer neví, za kolik stavbu postaví, a neví, za kolik jí prodá. V tuto chvíli ani neví, jestli bude mít zájemce, aby ten byt či nemovitost koupil, takže ta situace má skutečně vliv. Je pravda, že v tuto chvíli stav stavebnictví není úplně špatný, ale očekáváme čísla, která jsou v řádu 4 nebo 5 %,“uvedl Nouza.

Celý rozhovor pro ČT24 si můžete pustit ZDE (začíná od 12:03).