Konsit Mame.jpg

KONSIT podpořil letošní ročník soutěže veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO

Prezentace členů SPS
25. 9. 2023
Ve středu 13. září proběhlo na půdě Ministerstva kultury slavnostní vyhlášení soutěže veřejných sbírek na záchranu památek s názvem MÁME VYBRÁNO. Společnost KONSIT a.s. byla letos poprvé partnerem celého projektu, jehož součástí je i konference, kde si jak odborníci, tak laici sdílejí své zkušenosti se záchranou památek.

Projekt Máme vybráno organizuje Institut pro památky a kulturu, o.p.s. již dvanáctým rokem. Jeho smyslem je podpořit všechny, kteří se věnují péči a záchraně památek, ať už kulturních nebo technických.

Během předávacího večera bylo oceněno čtrnáct veřejných sbírek ze čtrnácti krajů. Ocenění vzešli s hlasování veřejnosti, které probíhalo online během léta. Mezi jednotlivé sbírky se rozdělila finanční částka ve výši 150.000,-Kč získaná od partnerů projektu.

Vedle cen vzešlých z hlasování veřejnosti byla oceněna i finančně nejúspěšnější sbírka loňského roku a cena redakce PROPAMÁTKY. Z rukou zástupců KONSITu převzali čestné uznání manželé Fučíkovi  z neziskové organizace Život bez bariér za příkladnou pestrost při financování dlouhodobé obnovy klášterního areálu v Nové Pace. 

Záštitu a spolupráci na letošním ročníku poskytly Ministerstvo kultury, Asociace krajů České republiky a Národní památkový ústav. Partnery projektu byli vedle společnosti KONSIT také AUBÖCK, H&B DELTA a POHL. 

Více informací o celém projektu naleznete po kliknutí na tento odkaz.  

 Autor fotografie: Lenka Laňková