20230306_142257.jpg

Pokrývači ze Střední školy stavební Jihlava jsou Mistry ČR

Vysočina
15. 3. 2023
Celostátní soutěž v pokrývačských učňovských dovednostech se uskutečnila v rámci brněnského stavebního veletrhu pořádaného na začátku letošního března.

Šest soutěžních dvojic mělo na dřevěnou nosnou konstrukci (sedlová střecha) provést montáž doplňkové hydroizolační vrstvy, zalaťovat, osadit okno a položit tvrdou krytinu v podobě pálené tašky včetně zkompletování sněhového systému. 

Se zadáním se nejlépe vypořádali žáci Matěj Fiala a Martin Dobejval ze Střední školy stavební Jihlava, kteří si tím zasloužili titul Mistr ČR v oboru pokrývač pro rok 2023. Stříbrná medaile náleží žákům SPŠ Kyjov a bronzová žákům Středního odborného učiliště stavebního Plzeň.

Mé poděkování patří Janu Turínovi, učiteli odborného výcviku, který žáky na soutěž připravoval, řekla k úspěchu Markéta Metelková, ředitelka školy a zároveň dodala, že ji potěšil zájem Matěje Fialy pokračovat ve studiu a rozšířit si vzdělání o obor tesař.  

25. ročník Mistrovství České republiky, který vyhlásil Cech klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky, byl součástí projektu České ručičky, a proto se Matěj Fiala stal laureátem této přehlídky a bude ještě slavnostně oceněn na červnovém galavečeru.