Titulní fotografie k web - 17. ročník Stavba MSK.JPG

Přihlaste se do 17. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský
8. 3. 2023
Po úspěšném 16. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje, který se opět těšil velkému zájmu, započaly přípravy 17. ročníku. Hlavním záměrem soutěže je seznámit laickou i odbornou veřejnost s úrovní stavitelství a architektury v kraji, prezentovat a propagovat projekty, stavby, přiblížit tvůrce těchto staveb a jejich nejlepší stavební díla. Do letošního ročníku mohou zájemci přihlásit svá stavební díla do 15. března 2023.

„Stavby, které v minulém roce v kraji vyrostly, jsou hmatatelným důkazem dynamického rozvoje našeho regionu. Věřím, se do soutěže opět přihlásí celá řada zajímavých projektů, a to i přes potíže, které stavbaři museli překonávat v souvislosti s válkou na Ukrajině, energetickou krizí a zvyšujícími se cenami. Moravskoslezský kraj se soutěže každoročně účastní. Vloni nám udělala radost ocenění za nově vybudované Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici nebo za revitalizaci zámeckého parku a saly terreny zámku Bruntál,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Vyhlašovateli této prestižní akce jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů, pobočka Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Přihlášky do soutěže mohou zasílat architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy.

Uzávěrka přihlášek je 15. března 2023.

Více informací naleznete ZDE.