Aktualita - Podcast s Michalem Balážem.jpg

Řemeslo má svobodu a respekt, říká Michal Baláž v podcastu ČTK

Top
22. 8. 2023
Profesionální klempíř a autor projektu ProfiMentor řemesel Michal Baláž byl hostem podcastu Četkast pro Business. Mluvil zde o svých začátcích v oboru, o práci klempíře, o projektu, díky kterému na školách popularizuje řemeslné práce, i o spolupráci se SPS.

Českou republiku trápí nedostatek řemeslníků, navíc je menší zájem o studium řemesel. Přesně to chce projekt ProfiMentor řemesel změnit. Michal Baláž jezdí po základních i středních školách a přednáší dětem o tom, jaká je práce řemeslníka, nechybí ani aktivity, jako jsou zatloukání hřebíků, šroubování nebo vrtání. Svaz podnikatelů ve stavebnictví podobné aktivity dlouhodobě podporuje, ve spolupráci s Michalem Balážem plánují společné akce, které mají podpořit zájem o práce ve stavebnictví.

Michal Baláž se k řemeslu dostal přes tatínka, vyučil se na klempíře a teď má svoji firmu. V podcastu vyvrací i domněnku, že je řemeslo poslední možnost pro špatné studenty: „Už to tak nefunguje. Já jsem začal před 20 lety a tehdy to ještě možná tak bylo. Ale v tuto chvíli je každý řemeslník, který umí něco udělat, zasypaný prací, a když umí dobře pracovat a managovat, tak je zasypaný penězmi. A když to umí ještě líp, tak má mnohem více času a je respektovaný a svobodný.“

Více se dozvíte v podcastu ZDE