BIMDAY2022_D1_002-scaled.jpg

Společně pro podporu metody BIM v České republice

Tiskové zprávy
25. 7. 2023
Tři významní aktéři podílející se na podpoře širšího využívání metody BIM v Česku – Odborná rada pro BIM, Česká agentura pro standardizaci a Svaz podnikatelů ve stavebnictví – se dohodli na vzájemné spolupráci. Symbolem nové éry spolupráce je konference BIM Day 2023, která se uskuteční ve dnech 18. a 19. října 2023 v pražském Clarion Congress hotel.

Odborná rada pro BIM (czBIM) konferenci pořádá již dvanáctým rokem. Letos se k ní při pořádání připojí také Česká agentura pro standardizaci prostřednictvím svého odboru Koncepce BIM a Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Společně tyto tři subjekty pokrývají velkou část stavebního sektoru v Česku, a především hrají významnou roli v digitalizaci českého stavebnictví a metody BIM u nás.

„Konference BIM Day si za dvanáct let existence získala v odborné veřejnosti velmi dobrý zvuk. Věřím, že letošní ročník vysoký standard nejen udrží, ale výrazně překoná. Máme totiž velmi silné partnery v podobě Agentury ČAS a SPS,“ říká Petr Matyáš, předseda představenstva czBIM a dodává: „Rozhodnutí vyrazit společně na další cestu při podpoře metody BIM v Česku je podle mého názoru důležitým impulsem pro české stavebnictví.“ 

Více se dozvíte v tiskové zprávě zde

Ilustrační fotografie z minulého roku