podpis.jpg

Svaz podnikatelů ve stavebnictví podepsal s odboráři dodatek č. 2 ke kolektivní smlouvě

Tiskové zprávy
6. 4. 2021
Praha, 6. dubna 2021 – Po několika jednáních došlo ke shodě a k podpisu dodatku č. 2 kolektivní smlouvy vyššího stupně (KSVS) mezi Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Odborovým svazem Stavba České republiky a Odborovým svazem pracovníků dopravy, silničního hospodářství a autoopravárenství Čech a Moravy.

Dodatek č. 2 přináší několik legislativních změn, týkajících se například závodního stravování či absolvování lékařské prohlídky, nejdůležitější informací jsou však čísla vztahující se k výši mezd. Svaz podnikatelů ve stavebnictví se s odboráři pro letošní rok domluvil na zvýšení minimálních hodinových tarifů o 3,6 % a minimálních měsíčních tarifů o 2,8 %.

„Během kolektivního vyjednávání o výši minimálních hodinových a měsíčních tarifů došlo k výměně několika návrhů obou stran. Jsme rádi, že se nám podařilo dosáhnout kompromisu,“ uvedl Ing. Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.

Kolektivní smlouva vyššího stupně byla mezi účastníky uzavřena v dubnu 2019. Ustanovení v ní obsažená jsou s výjimkou mzdové části platná do roku 2024. Mzdová část pro roky 2020 až 2024 je obsahem dodatku KSVS, který se podepisuje každý rok.  

Kontakt pro média:

Kristýna Dolejšová

tisková mluvčí Svazu podnikatelů ve stavebnictví

E-mail: press@sps.cz