Domů-Postavené-na-hlavu1.png

Svaz podnikatelů ve stavebnictví spouští web k stavebnímu zákonu

Tiskové zprávy
11. 3. 2021
Praha, 11. března 2021 – Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS), který zastřešuje nejvýznamnější podnikatelské subjekty z oblasti stavebnictví a developmentu, spouští webové stránky www.postavenenahlavu.cz. Web a s ním spojená facebooková stránka se mají stát diskusní platformou k právě schvalovanému stavebnímu zákonu.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví existuje více než 30 let a sdružuje stovky významných firem. Od počátku hájí oprávněné zájmy jak svých členů, tak stavebnictví jako celku. Usiluje o příznivé podnikatelské prostředí v legislativě a hospodářské politice. Schválení nového stavebního zákona, který by zjednodušil a zrychlil stavební řízení, považuje za naprostou prioritu.  

„Povolovací procesy jsou vleklé a složité, v této oblasti patříme mezi nejhorší země na světě. Pomalý rozvoj i modernizace infrastruktury státu, zejména té dopravní, je toho nejlepším důkazem. To samé platí pro nedostupné a drahé bydlení,“ říká Jiří Nouza, prezident SPS. „Bohužel trvá nepochopení ze strany řady samosprávných a politických subjektů o smyslu a cílech nové stavebního zákona. Rozhodli jsme se proto dát prostor široké veřejnosti, aby získala platformu, kde se bude moci vyjádřit jak k novému zákonu, tak také k tomu, jaké má zkušenosti s tím stávajícím. Stavební zákon se totiž týká všech. Nejen těch, kteří podle něj budou postupovat při práci, ale každého občana,“ dodává Nouza.

Od webové stránky https://www.postavenenahlavu.cz/ a s ní spojené facebookové stránky Postavené na hlavu (https://www.facebook.com/jetonahlavu) si SPS slibuje, že se stanou platformou pro otevřenou a kultivovanou diskuzi, ale i zdrojem informací jak pro širokou veřejnost, tak pro politiky, kteří o osudu nového stavebního zákona právě rozhodují.