sobinov.jpg

Výsledky jubilejního 20. ročníku Stavba Vysočiny - Stavba roku Kraje Vysočina 2021

Vysočina
14. 6. 2022
V letošním ročníku přehlídky stavebních realizací, kterou pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina, jehož hejtman Vítězslav Schrek, měl nad soutěží záštitu, se přihlásilo šestnáct novostaveb a rekonstrukcí.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2021 se může pyšnit obvodní oddělení policie, fotbalové kabiny a kolejové úpravy železniční stanice.

Podle odborné komise je obvodní oddělení Policie ČR ve Velkém Meziříčí velice moderní administrativní budovou s kvalitním dispozičně-provozním řešením. Zdařilá rekonstrukce kolejí u  železniční stanice ve Žďáře nad Sázavou nyní umožňuje zvýšení traťové rychlosti. Fotbalové kabiny účastníka III. třídy okresního přeboru se vymykají široko daleko a tak vedle odborného titulu Stavba roku byla stavba na základě sms hlasování čtenářů dekorována i Cenou veřejnosti.

V rámci individuálních cen fotbalové kabiny v Sobíňově získaly ještě Cenu hejtmana. Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě se ve svém hodnocení shodly a svoji cenu udělily opravě technické památky, větrnému mlýnu v Třebíči.  

Během 20 let se soutěže účastnilo 398 realizací, bylo uděleno 86 titulů Stavba roku a 97 Čestných uznání. 

Letošní ročník, jehož výsledky se včera 13. června vyhlašovali v Komunitním centru v Pacově, účastníka předcházejícího ročníku a držitele Čestného uznání, podpořila z pozice generálního partnera společnost Leube Beton a Českomoravský štěrk z pozice hlavního partnera.