04u.jpg

Zástupci FIEC se zúčastnili konference Digitalizace stavebnictví

EU/FIEC
30. 11. 2022
V pražském Kongresovém centru se ve dnech 9. a 10. listopadu konala konference Digitalizace stavebnictví, kterou organizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Konference byla zaměřena na další rozvoj digitalizace napříč všemi odvětvími, který je jednou z hlavních priorit českého předsednictví CZ PRES (EU2022.CZ).

Svaz podnikatelů ve stavebnictví při té příležitosti pozval na konferenci vážené zástupce Evropské federace stavebního průmyslu (FIEC), kteří se zhostili úlohy řečníků. Do Prahy přijeli prezident FIEC Philip Crampton, její bývalý viceprezident Joël Schons, CEO a managing director Domenico Campogrande a tajemník Alfonso Brito.

Praktické zkušenosti s používáním „psích robotů“ na SME stavbách názorně představil Joël Schons. Philip Crampton měl příspěvek v panelu digitalizace jako prostředek pro zlepšení image a pracovních podmínek ve stavebnictví.

Pro zahraniční hosty jsme během jejich návštěvy zorganizovali odborně komentovanou procházku po Praze, která byla završena dvouhodinovou prohlídkou rozestavěného objektu rekonstrukce brutalistního hotelu InterContinental v Pařížské ulici. Ten je nyní odstrojen, má novou fasádu a začíná rekonstrukce vnitřků. Celé odpoledne bylo zakončeno příjemnou večeří v přátelském duchu.