Zedník a pokrývač vysočinskými Učni roku 2023

Vysočina
12. 6. 2024
Ocenění talentovaných žáků, kteří vynikli v soutěžích zaměřených na zručnost a odborné dovednosti v oborech spojených se stavební výstavbou, rekonstrukcí, nebo úpravou interiérů a exteriérů, je hlavním cílem projektu Stavba Vysočiny – Učeň roku.

Předávání ocenění na letošním galavečera Stavba Vysočiny, před zraky hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila, se ujal patron soutěže Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií a Petr Podaný, předseda Svazu podnikatelů ve stavebnictví - Kraj Vysočina.

Robustní a velice spolehlivý profesionální laserový dálkoměr Bosch se zeleným paprskem a kufr s 299 ks nářadí převzali:

• Radek Čáp, obor zedník, 3. ročník, Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, který na podzim loňského roku obsadil na mezinárodní soutěži SKILL ve Vysokém Mýtě 2. místo a na letošním Stavebním veletrhu v Brně vyhrál Mistrovství ČR žáků oboru zedník.
  • Martin Dobejval, obor pokrývač, 2. ročník, Střední škola stavební Jihlava, který se na letošním Stavebním veletrhu v Brně umístil na 2. místě v rámci Mistrovství ČR žáků oboru pokrývač. O rok dříve byl ve stejné soutěži dvojic první.

Věříme, že ocenění bude Učně roku 2023 motivovat k dalšímu rozvoji a zlepšování svých dovedností, řekl za pořadatele Martin Pertl, manažer Svazu podnikatelů ve stavebnictví pro Kraj Vysočina a předseda Spolku Stavba Vysočiny.

Třináctý ročník soutěžní ankety se konal za podpory Kraje Vysočina a společnosti Robert Bosch Odbytová.