IMG_7513_resize.JPG

Známe nejlepší výrobce stavebnin a stavební firmy roku 2021

Soutěže
27. 10. 2022
Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR vyhlásil výsledky soutěží Nejlepší výrobce stavebnin roku 2021 a také Stavební firma roku 2021. Zástupci stavebních firem a organizátoři se setkali na jubilejním patnáctém předávání, které se konalo 25. října v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí v Praze. Vítězové byli vybráni porotou na základě pečlivého posouzení kritérií uvedených v přihlášce.

Před samotným vyhlášením vítězů si všichni zúčastnění užili dechberoucí vystoupení operní pěvkyně – mezzosopranistky Edity Adlerové, která svými španělskými rytmy příjemně odstartovala slavnostní atmosféru jubilejního patnáctého ročníku.   Letošní ročník byl v duchu bilancování, úvodním slovem všechny přítomné přivítal Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví a připomněl vývoj tohoto odvětví od stavitelského boomu v devadesátých letech až po aktuální nelehkou dobu. Avšak podotknul, že právě nesnadná situace přeje inovacím a novým postupům. Zdůraznil také akutní potřebu rozvoje Stavebnictví 4.0 – tedy jeho digitalizace, automatizace a robotizace.

Předávání cen se tak neslo v duchu vzájemné podpory a snad již pozitivních vyhlídek do budoucna. Drtivá většina oceněných také zdůraznila osobní i psychickou vzpruhu, kterou pro ně a jejich firmy ocenění představuje, zvláště pak v aktuální neutěšené situaci.

Nezbývá než poděkovat všem soutěžícím za účast. Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným společnostem přejeme hodně firemního úspěchu a doufáme, že se s nimi potkáme i v dalších ročnících těchto tradičních soutěží.

Vítězové a ocenění v soutěži

Kategorie do 350 zaměstnanců

Kámen a písek, spol. s r.o.

Kategorie nad 350 zaměstnanců

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Cena MPO

DITON s.r.o.

Cena SPS

Wienerberger s.r.o.

Cena poroty

KRONOSPAN OSB, spol s.r.o.

Cena časopisu Stavebnictví

Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

Čestné ocenění za 10 nominací v soutěži

Xella CZ, s.r.o.

Čestné ocenění za 15 nominací v soutěži

BAUMIT, spol. s r.o.

P-D Refractories CZ a.s.  

Vítězové soutěže 

Kategorie malá stavební firma

EKOkonstrukce, s.r.o.

Prokonstrukt s.r.o.

Kategorie střední stavební firma

HSF System a.s.

Kategorie velká stavební firma

Metrostav a.s.  

 Foto: Martin Kubica