Titulní obrázek_soudní kladivo.png

Sledujte debatu SPS k zákonu o trestní odpovědnosti právnických osob

Top
8. 6. 2023
Sledujte debatu u kulatého stolu SPS k zákonu o trestní odpovědnosti právnických osob v pondělí 12. června od 10:30 hod. Přijatá úprava zákona o trestní odpovědnosti právnických osob je účinná přes 11 let. Funguje ale správně? Splnila očekávání a opravdu je její výklad ze strany soudů jednotný? O trestní odpovědnosti právnických osob budou debatovat prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza, advokátka Hana Drápelová z advokátní kanceláře Becker a Poliakoff a advokáti Tomáš Gřivna a Lukáš Bohuslav z advokátní kanceláře Gřivna & Šmerda.

U kulatého stolu se mimo jiné bude probírat i to, jaký je historický účel trestní odpovědnosti právnických osob s ohledem na jeho přijetí, jak je zákon aplikován, jaké jsou počty odsouzených a druhy uložených trestů. Diskutující neopomenou zmínit také soudní praxi, zejména jak soudy k aplikaci zákona přistupují nejen v České republice, ale i ve světě.

Diskuzi můžete sledovat v pondělí 12. června 2023 od 10:30 na webu ČTK ČeskéNoviny.cz, facebooku ČTK, dále na portálech iDNES.cz, Novinky.cz a E15.cz. Pro ty, kteří nebudou moci sledovat pondělní přímý přenos, bude po jeho odvysílání na kanálu YouTube k dispozici záznam debaty.

Kulatý stůl můžete sledovat živě v pondělí 12. června 2023 od 10:30  ZDE