SPS_Foto_Aktualita_Natáčení.png

Délka povolovacích procesů je hlavní problém, řekl Jiří Nouza na ČT24

Top
13. 9. 2023
Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví, byl při příležitosti konference Česko na Křižovatce hostem ČT24.

V pátek 1. 9. 2023 se konala konference Česko na křižovatce, které se vedle předsedy vlády Petra Fialy, účastnil také prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. Toho se přímo na konferenci ptal moderátor ČT24 v pořadu Studio ČT24 na otázky ohledně budoucnosti stavebnictví.

Jiří Nouza označil za největší výzvu stavebnictví délku legislativních schvalovacích procesů, která se staví do cesty plánovaným projektům. „Aby se ambice, které pan premiér představil, tedy dostavba dálniční sítě, výstavba vysokorychlostních tratí, dostavba nových jaderných zdrojů, nebo technická infrastruktura, realizovali, závisí na tom, jakým způsobem proběhne povolovací proces. Když nebude zjednodušen a nebude rychlý, tak se nemáme o čem bavit,“ říká Jiří Nouza.

Probírala se dostavba moderní infrastruktury, která pomůže České republice jako evropské křižovatce. Kromě stavebnictví se na konferenci probírala investice do energetiky, která je podle premiéra Fialy jednou z cest srovnání státního dluhu, nebo začátek těžby lithia, jež by pro Česko mohlo znamenat rozvoj elektromobility.

Celý záznam najdete ZDE.