~1481881u.jpeg

Na pražském Výstavišti proběhl 6. ročník Maker Faire Prague

Top
22. 6. 2023
Ve dnech 10. a 11. června se v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti uskutečnil již 6. ročník festivalu Maker Faire Prague, kde se setkali nadšenci i experti všech věkových kategorií, aby ukázali své vynálezy a podělili se o své poznatky. Workshop, který se týkal stavby sedlové střechy, vznikl díky spolupráci Národního centra Stavebnictví 4.0 a Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Stánek měl obrovský úspěch a bylo vidět, že manuální práce se nebojí dívky ani chlapci.

Festival Maker Faire Prague účastníkům představil projekty kombinující inovaci, technologie a kreativitu, včetně modulárního stavebnictví a 3D tisku betonu. Součástí programu festivalu byly jak prezentace, tak i workshopy pro děti i dospělé. Zájemci si tak mohli vyzkoušet tvorbu vlastních miniaturních domů či stavbu sedlové střechy. 

Právě workshop Stavíme sedlovou střechu, v rámci kterého si děti mohly vyzkoušet stavbu sedlové střechy o velikosti pohovky, vznikl díky spolupráci Národního centra Stavebnictví 4.0 se Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Workshop proběhl pod vedením pana Michala Baláže –⁠ profi mentora řemesel, tesaře a klempíře, a mezi účastníky měl velký úspěch.  

„Přiblížit žákům technické profese na základě seznámení nejen s prací, ale i se samotným řemeslníkem, je skvělá kombinace. A u pana Baláže ji najdeme – sám je dobrý řemeslník a zároveň dokáže o své práci mluvit s dětmi. Proto jsem rád, že se nám spolupráci s panem Balážem podařilo rozšířit i na tour po čtyřiceti školách napříč Českem,“ říká prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. 

Zdroj: Maker Faire Česká republika