ilustrační foto_televize.png

Nejistota na trhu nemovitostí stoupá, říká Jiří Nouza ve Studiu ČT24

Top
24. 7. 2023
Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza byl ve středu 19. července hostem pořadu Studio ČT24, kde hodnotil růst cen ve stavebnictví za první polovinu roku 2023.

Růst cen stavebních prací i materiálu zpomaluje, v červnu dosáhl na 6 procent. Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví, v komentáři pro Studio ČT24 řekl, že české stavebnictví zažívá čtvrtý měsíc poklesu, ale situace není beznadějná. Růst cen materiálů se zpomalil, což Nouza dává do souvislosti i s nedostatkem stavebních materiálů v roce 2021. Nejistota ovšem existuje v oblasti bytového trhu. Největší rezidenční stavitel na trhu Central Group už loni oznámil, že odkládá 2 bytové projekty s celkem 800 byty kvůli nedostatečnému prodeji.  

„Toto riziko a nejistota skutečně vzniká na trhu nemovitostí, zejména bytových, příčiny jsou známé – zásah národní banky, nejistota s hypotékami, a tak dále. Na druhou stranu je potřeba říct, že investorský trh se neskládá jenom z bytových nemovitostí, ale samozřejmě stagnují i obchodní prostory, naopak jedou logistické areály,“ uvedl Jiří Nouza.  

Záznam celého rozhovoru s prezidentem našeho Svazu Jiřím Nouzou naleznete ZDE (v čase od 22:30 až 28:03).