Titulní fotografie_workshop.png

Podíleli jsme se na přípravě workshopu Stavíme sedlovou střechu

Top
8. 6. 2023
Už tento víkend 10. a 11. června vypukne 6. ročník Maker Faire Prague. Největší oslava kreativity v České republice a ve střední Evropě zavítá do Křižíkových pavilonů na pražském Výstavišti. Workshop Stavíme sedlovou střechu připravil Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Národním centrem Stavebnictví 4.0. Povede ho profi mentor řemesel Michal Baláž.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 představí na Maker Faire Prague projekty kombinující inovaci, technologie a kreativitu, včetně modulárního stavebnictví a 3D tisku betonu. Mezi programem jsou i prezentace a workshopy pro děti i dospělé, jako například stavba sedlové střechy a tvorba vlastních miniaturních domů.

Jeden z workshopů, který se týká stavby sedlové střechy, vznikl ve spolupráci Svazu podnikatelů ve stavebnictví s Národním centrem Stavebnictví 4.0. Povede ho Michal Baláž –⁠ tesař a klempíř, ale také profi mentor řemesel, který o řemesle říká, že je svoboda a respekt, se společně s dětmi pustí do stavby úžasné sedlové střechy ve velikosti gauče. Děti se stanou skutečnými tesaři a klempíři a budou pracovat se dřevem a nástroji, které používají opravdoví profesionálové.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví v čele s prezidentem Jiřím Nouzou pracuje na rozšíření spolupráce a panem Balážem s cílem přivést praktické ukázky řemesel do škol v celé ČR.

Více o Maker Fair Prague se dozvíte na webových stránkách ZDE.

Řemeslu zdar!