Titulní obrázek_Zdeněk Soudný.png

„Trh se začne pomalu zotavovat,“ říká viceprezident SPS Zdeněk Soudný

Top
14. 6. 2023
Stavebnictví je v útlumu již třetí měsíc v řadě a v dubnu se produkce snížila o 6,5 % v meziročním srovnání. Přestože bylo dokončeno více bytů než před rokem, nových povolení se vydalo méně a ubylo i bytů, které se začaly stavět. Další vývoj bude záviset na úrokových sazbách a cenách materiálů a práce. Hostem Událostí na ČT 24 byl Zdeněk Soudný, viceprezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.

Stavebnictví je v meziročním srovnání třetí měsíc v řadě v útlumu. V dubnu se produkce proti loňsku snížila o necelých 6,5 %. Podařilo se sice dokončit víc bytů než před rokem, ale jen proto, že finišovaly projekty z minulých let. Nových povolení se vydalo méně a ubylo i bytů, které se budovat začaly. Podle analytiků bude další vývoj záležet mimo jiné na úrokových sazbách anebo cenách materiálů a práce.

„My věříme, že postupně se trh vyrovná se všemi šoky, kterými prošel, a začne se pomalu zotavovat. Ale těch nejasných indicií nebo těch faktorů, které v tom hrají velkou roli, je mnoho,“ říká Zdeněk Soudný, viceprezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví, který byl hostem Událostí na ČT 24.

Záznam celého rozhovoru se Zdeňkem Soudným naleznete ZDE od času 14:53 dále.