highway-g90f141f1e_1920.jpg

Zúčastnili jsme se 28. mezinárodního sympozia MOSTY

Top
15. 5. 2023
Ve dnech 20. a 21. dubna se v Brně uskutečnilo 28. sympozium MOSTY 2023, nejvýznamnější mostařská akce v tuzemsku, která zabývá projektováním, výstavbou, rekonstrukcí a údržbou silničních a železničních mostů v České republice i ve světě. Svaz podnikatelů ve stavebnictví byl na akci zastoupen prezidentem Jiřím Nouzou.

Akce, která proběhla v Hotelu International Brno, se zúčastnilo na 720 účastníků z řad architektů, projekčních kanceláří, stavebních a technologických firem i klíčových zástupců investorů. Mezi něž patří vrcholoví manažeři i techničtí specialisté Ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správy železnic, krajských samospráv i menších obcí.

Pro hosty bylo připraveno 60 odborných příspěvků v programu a ve sborníku se zaměřením na české a slovenské mostní konstrukce. Dotýkal se však i zajímavých zahraničních staveb. Akce propojuje realizační firmy s akademickou sférou, jež je zastoupena elitními technickými školami České i Slovenské republiky. Sympozium ukazuje plánované investice v dopravním stavitelství, klíčové realizace nových i rekonstruovaných mostů a technologické novinky v dodavatelském řetězci. Vedle zajímavých příspěvků doprovodila celou akci rovněž výstava více jak 30 partnerských a dodavatelských firem, které představila novinky ve svém stavebním segmentu.